İSTANBUL’U DİNOZORLAR BASTI…

September 14th, 2011

AVRUPANIN EN BÜYÜK DİNOZOR TEMALI PARKI

“JURASSIC LAND” FORUM İSTANBUL’DA AÇILDI…

İSTANBUL’U DİNOZORLAR BASTI…

Avrupanın en büyük dinozor temalı parkı Jurassic Land, 14 Eylül 2011 tarihinde, Forum İstanbul’da açılacak.

Jurassic Land sizleri dinozorların dünyasını keşfetmeye davet ediyor. Soyları 65 milyon yıl önce tükenmiş olan gezegenin en görkemli canlıları, Bayrampaşa’daki Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Jurassic Land ile yeniden hayat buluyor.

Eğitim ile eğlenceyi birleştiren “edutainment” konseptiyle tasarlanan Jurassic Land, 10 bin metrekarelik dev bir alana kuruldu. 70 dinozorun birebir replikalarının yeraldığı Jurassic Land, benzersiz müzesi, Türkiye’nin en büyük 6 boyutlu sineması, eğlenirken öğrenme imkanı sunan laboratuarı, show garden’ı ve özel ürünlerin yeraldığı mağazası ile çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çekecek. Jurassic Land, tüm aile fertlerinin birlikte vakit geçirebilecekleri yepyeni bir aktivite alanı olacak.

Los Angeles’deki original Jurassic Park’ın tasarımınıda üstlenen Amerikalı NK&A şirketinin danışmanlığında kurulan Jurassic Land, kapladığı alan ve bölümleri ile dünyanın en büyük dinozor eğlence parklarından biri olma özelliğine sahip.

Bir senaryo dahilinde gezilen Jurassic Land’in hikayesi ise şöyle başlıyor: Forum İstanbul’un inşaatı sırasında bulunan dinozor kemikleri uzmanların dikkatini çeker, araştırmalar başlar. Ve böylece Marmara Denizi’nin derinliklerinde yepyeni bir dünya keşfedilir; Jurassic Land ve Dinozorlar. Bu gizemli dünya ziyaretçilerini beklemektedir.

Jurassic Land’da Macera Müze ile Başlıyor

Jurassic Land’de macera müzede başlıyor. Farklı dönemlere ait dinozor iskeletlerinin ve yumurtalarının sergilendiği müze bölümünde, dinozorların yaşadığı döneme ait bilgiler çocuklarla paylaşılıyor.

Dinozorların dünyasına 6 boyutlu keşif; Juracopter

Müzeden sonra sıra Jurassic Land’ı keşfetmeye geliyor. Jurassic Land macerası sırasında çocukları pek çok sürpriz bekliyor. Juracopter’de bunlardan biri. Türkiye’nin en büyük dört boyutlu altı efektli sineması olan Juracopter, aslında dinozorların dünyasını keşfetmek için tasarlanmış özel bir araç.

Juracopter; zorlu hava, deniz altı ve kara yolculukları için dizayn edildi. Onunla çıkılan yolculukda pek çok dinozor türü ile karşılaşacak ve unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Juracopter ile yapılan tur bilim merkezinin de üzerinde bulunduğu tropik adada son buluyor.

Bilim Merkezi ve Laboratuar

Bilim merkezi turu ise en ilgi çekici bölümlerden. Tur, rehberler eşliğinde gerçekleştirilen kuluçka ünitesi ile başlıyor. Bilim adamlarının buradaki çalışmalarını yakından gözlemleme şansının yanı sıra merak edilen tüm konulara dair detayları buradaki görevlilerden öğrenme imkanı sunuluyor.

Kuluçka sürecinden itibaren gerçekleştirilen dinozor araştırmalarının tamamı burada gerçekleştiriliyor. Kuluçka merkezi ile başlayan gezide sonraki durak yeni doğan ve veterinerlik hizmetlerinin verildiği bölümler. Bu bölümlerde tedavi görmekte olan dinozorlar ve tedavi detayları ile ilgili bilgilendirme yapılıyor. Sonrasında; sırasıyla otçul ve etçil dinozorları yakından gözlemleyeceğimiz ünitelerde ilginç görüntüler ve tecrübeler sizleri beklemekte…

Show Garden

Onlarca animatronik dinozorun doğal ortamlarında yeniden hayat bulduklarına tanık olacağınız bu büyülü ortamdan çok etkileneceksiniz.

Jurassic Land Mağaza

Ziyaretçilerin giderken yanlarında götürmek isteyecekleri hediyelik eşyaların yeraldığı Jurassic Land mağazada, aynı zamanda dinozorlar hakkında eğitici bilgilerin yeraldığı kaynak kitaplar da satılıyor. Arzu edenler buraya özel tasarlanan dev dinozor maketlerinden alıp, evde kendileri bir araya getirebiliyorlar.

Talya tarafından kurulan Jurassic Land farklı kompleksleri bir araya getirerek dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Bu dev tesis Türk mühendisleri tarafından yaklaşık 8 ayda inşa edildi.

Türkiye’ye edutainment konseptiyle tanıştıran Talya, yüzde yüz bir Türk şirketidir. Talya, Türkiye’ye getirdiği eğlenirken öğrenmek anlayışını yeni markalar ve konseptler yaratarak sürdürmeyi ve dünya pazarına açılmayı hedeflemektedir.

Adres: Kocatepe Mah. Paşa Sok. Forum İstanbul AVM SF Blok No:17/02.120 Kat 2 Bayrampaşa

Telefon: 0212 640 80 88 www.jurassicland.com.tr

Giriş ücreti: 29 TL yetişkin – 21 TL öğrenci

EFSANEVİ CAZ VOKALİSTİ SHEILA JORDAN ISTANBUL JAZZ CENTER’DA …

October 20th, 2010

ESTEE LAUDER COMPANIES’DEN MEME KANSERİ BİLİNÇLENDİRME KAMPANYASINA DESTEK…

22-23 Ekim tarihlerinde Estée Lauder Companies sponsorluğunda Türkiye’ye gelen Sheila Jordan’ın konserinden elde edilecek gelir Türkiye Meme Vakfı’na bağışlanacak.

Efsanevi caz vokalisti Sheila Jordan 22-23 Ekim 2010 tarihlerinde Istanbul Jazz Center’da sahne alacak. Bugüne kadar “en seçkin caz vokalisti”, “yaşam boyu başarı ödülü”, gibi bir çok ödül alan Sheila Jordan’a İstanbul Konserinde basta Harvie Swartz, piyanoda Mark Soskin ve davulda Clarence Penn eşlik ediyor.

Kendisinden öncekilerin hiçbirine benzemeyen 82 yaşındaki Sheila Jordan, “caz şarkıcısı” deyimini tam anlamıyla hak eden ve başka hiçbir şekilde tanımlanamayacak çok az sayıdaki caz şarkıcısından biridir.

Blue note Sheila Jordan’ı “caz dünyasının gizlediği en önemli sırlardan biridir” diye tanımlıyor. Jazziz ise “ baştan aşağı gerçek bir caz çocuğudur” diyor sanatçı için. New York City College, Massachusetts ve Stanford Üniversitesi öğretim görevlisi, “Down Beat” onu, 1980 yılından beri her yıl” Kendini Kanıtlamış Yetenek” dalındaki ilk beş şarkıcı listesine dahil ediyor. Beklenmedik anlarda sık sık uyguladığı kapsamlı perde değişiklikleri, bugün bile hazırlıksız dinleyicileri şaşırtabilir.

Sheila Jeanette Dawson, 18 Kasım 1928′de Detroit’te doğdu. Kömür madeni bölgesinde, yoksulluk içinde büyüdü. Gençliğinde Detroit kulüplerinde yarı profesyonel olarak çalıştı. Onu ilk etkileyen cazcı “müzikal guru’su Charlie Parker oldu. Zaten, hep şarkıcılar yerine enstrümantalistlerden etkilenmiştir. Vokal üçlü Skeeter, Mitch ve Joan olarak (kendisi Joan takma adını kullanıyordu), Parker sololarının versiyonlarını, da sonra Lambert, Hendricks and Ross’ın söyleyeceği biçimde söylediler. Yerel kulüplerde, Parker dahil, birçok konuk cazcıya eşlik etti. Daha çok siyahi müzisyenlerle çalışmasına beyazlar tepki gösterdi ama o, mesleğini ısrarla sürdürdü. 1950′terin başında New York’a gitti ve Greenwich Village’deki kulüplerde çalıştı. Aralarında Charles Mingus ve Herbie Nicholas’ın da bulunduğu caz devleriyle jam session’lara katıldı. Mingus’tan ve efsanevi piyanist Lennie Tristano’dan ders aldı. Charlie Parker’ın davulcusu Duke Jordan ile evlendi. 1960′ların başında ilk albümünü doldurdu. George Russell ile yaptığı “The Outer View” da, “You Are My Sunshine”ın on dakikalık bir versiyonu vardı.

1962′de ise Blue Note’tan çıkan ve büyük övgüyle karşılanan “Portrait of Sheila’yı yaptı. Buna rağmen, gerçek bir doğaçlama ustası olan Jordan’ın ünü, 1970′li yılların başında caz çevrelerinde bile yayılmamıştı. 1970′Ii yılların sonunda, dinleyiciler onun taviz vermez üslubunu biraz daha iyi anlamaya başladılar. Popülaritesi ile birlikte, plaklarının sayısı da arttı. Bunların arasında, dörtlüsüne katıldığı piyanist Steve Kuhn ile yaptığı albümün yanı sıra, Robert Creeley’nın şiirlerinden oluşan ve Steve Swallow tarafından düzenlenen bestelerden yapılmış bir seçki de vardı. Jordan, 1970′li yıllarda kurucuları arasında yer aldığı Steve Kuhn Quartet’te tanıştığı Harvie Swartz ile 1983′te bir ikili kurdu. Albümleri Old Time Feeling”de, Jordan’ın “Iive” repertuarında düzenli olarak söylediği birçok standart vardı. 1990′lı yıllardaki albümü “Lost and Found” ise, onun bebop köklerine bir selam gönderiyordu. Bugün hem solist olarak, hem kendi dörtlüsüyle, hem de ikilisiyle turneye çıkıyor, konserler veriyor.

Müzik ücreti :        Masada 70 TL

                            Barda 60 TL  

 

Performans saat :     20.30-21.30

                            22.00-23.00  

                                     

 

Bilgi ve rezervasyon için

İstanbul Jazz Center 

www.istanbuljazz.com

Tel: 0212 327 50 50

Adres: Çırağan Cad. No.48 Beşiktaş İstanbul (Radison SAS Oteli yanı)

Bitki Bazlı Ürünler İle Dünya Kadınlarının Tercihi Aveda Turkiye’de

October 15th, 2010

Tüm dünyada kadınlarının gözdesi Aveda™ Türkiye’deki ilk konsept salonunu Akmerkez’de Erdem Kıramer İşbirliği ile açtı. Aveda yeni salonu ile güzellik, moda, iyi yaşamı destekleyen, çevreye duyarlı holistik bakış açısını Türk kadınları ile buluşturuyor. Aveda Avrupa Başkanı Amanda Le Roux, Estee Lauder Türkiye Genel Müdürü Ahmet Ramiz ve Kıramer Şirketler Grubu Başkanı Erdem Kıramer evsahipliğinde gerçekleştirilen açılış kokteyline iş ve cemiyet hayatından bir çok davetli de katıldı.

 

Türkiye’de açılan ilk salonu ile Türkiye’ye güçlü bir giriş yapmayı hedefleyen Aveda, bundan sonra farklı işbirlikleri ve yeni salon açılışları ile yakın zamanda büyümeyi amaçlıyor.

 

Bitkisel güzellik alanında dünya lideri olan Aveda 1978 yılında sektörün profesyonellerine hem çevre, hem kendileri, hem de müşterileri için  yüksek performanslı, bitki bazlı ürünler sunmak amacıyla kuruldu. Markanın kökleri doğu Hindistan’ın  iyileşme sanatı olan Ayurveda’ya dayanmaktadır. Aveda 30 yıldan fazladır botanik teknolojisinde yaptığı yenilikçi çalışmalar,  iyi yaşamın ritüellerini destekleyen denge ve güzellik uygulamaları ve tüm bu çalışmaları yürütürken çevreye gösterdiği duyarlılık ile sektörün lideridir. 

 

Aveda ürünlerin içeriklerinin elde edilmesinden üretimine kadar her türlü aşamada çevrenin sürdürülebilirliğine hizmet etmeyi amaç edinmiştir. Aveda için güzellik bir ürünün sonucu değil, aynı zamanda ürünün elde edilme sürecidir. Yaptığı tüm çalışmalar ve sosyal sorumluluk projeleri ile doğanın ve üstünde yaşayan canlıların korunması ilkesi göz önünde bulundurulmaktadır.

 

Son olarak nihayet Türkiye’de de kadınlarla buluşacak olan çiçek ve bitki bazlı Aveda ürünleri dünyada 30 ülkede 7.000’den fazla salonda, spada satışa sunulmaktadır.  Bulunduğu ülkeler;  Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, İtalya, Almanya, Kore, Tayvan, Hong Kong, Avustralya ve Singapur. 

NUVO DRAGOS’TA İLK ETAP SATIŞLAR BAŞLADI…

October 5th, 2010

Merkezi konum,  deniz ve adalar manzaralı daireler, geniş sosyal alanlar ve 175.000 TL’den başlayan fiyatlar….

 

E-5 Karayolunun deniz tarafında, Carrefour Maltepe AVM’nin hemen yanında inşa edilen Nuvo Dragos, şehrin merkezinde, doğayla içiçe bir yaşam alanı sunuyor.  Satışa sunulan  A Blok residence dairelerin çoğu deniz görürken,  özel mimari tasarım, 3.5 metrelik yüksek tavanlar ve yere kadar uzanan camlar sayesinde Marmara Denizi ve adalar adeta ayaklar altına seriliyor.

NUVO DRAGOS‘ta ilk etapta Residence Blok (A Blok) ve B Blok (konut bloğu) satışa sunuluyor.

Projede 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks daire seçenekleri yer alıyor.

Residence blokta; 80 m2’den başlayan 1+1,  101m2’den başlayan 2+1, 135m2’den başlayan dubleks 2+1, 207m2’den başlayan dubleks 3+1, 196 m2 3+1 daireler,

 

B blokta;  66 m2’den başlayan 1+1, 106 m2’den başlayan 2+1 ve 156 m2’den başlayan 3+1  daire seçenekleri yer alıyor.

 

 

Projede  B Blokta dairelerin satış fiyatları 175.000 TL den,  Residence blokta 242.000 TL den başlıyor.  

Firmanın İş Bankası ve Garanti Bankası ile anlaşması bulunuyor. Satış bedelinin %15’i Peşinat olarak ödendiğinde  %85’ ine 120 aya kadar banka kredisi kullanılabiliyor.  Ayrıca daire bedelinin %50’si peşin ödendiğinde firma bünyesinde 30 ay 0 faiz ödeme alternatifi yapılabiliyor.

 

Sosyal imkanlar;

Tüm siteyi dolaşan yürüyüş parkurları,  özel peyzajlı gölet ve yeşil alanlar doğayı site yaşamının vazgeçilmezi kılıyor. Görüntü kirliliğini engellemek ve daha fazla yeşil alan yaratmak amacıyla otoparkların tamamen kapalı tasarlandığı NUVO DRAGOS’ta ayrıca biri çocuk havuzu olmak üzere üç adet yüzme havuzu, tenis kortu, basketbol sahası,çocuk oyun alanları ve vitamin bar gibi pek çok sosyal tesis mevcut.

Projede 3 adet bloğun on beşinci katında tasarlanan her biri 100 m2 sağlı, sollu, muhteşem adalar ve deniz manzaralı teras alanları, Nuvo Dragos sakinlerine özel ortak kullanım alanı sunuyor.

E-5 karayolunun üzerindeki NUVO DRAGOS  ’tan sahil yoluna ulaşmak 2-3 dakika, TEM’e ulaşmak 8 dakika, Sabiha Gökçen Havaalanı’na ise sadece 10 dakika. 2011 yılında tamamlanacak Kadıköy-Kartal metro hattına yürüyüş mesafesindeki  NUVO DRAGOS, yapımı süren Adalet Sarayı’na, hastane ve eğitim kurumlarına yakınlığı ile de yatırımcılara önemli avantajlar sunuyor.

Özderici GYO ‘nun yeni projesi NUVO DRAGOS Maltepe’de eski Singer fabrikasının  bulunduğu arsada yeralıyor. Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından yürütülen NUVO DRAGOS  brüt 52.000 metrekare, net yaklaşık 30.000 metrekare alan üzerinde 999 adet dileyene rezidans&ev-ofis ile 7 mağaza, 1 ofis olmak üzere  toplam 1007 adet bağımsız bölümden oluşuyor.

Projede inşaat alanı toplamı 187.000 m2 dir. Kapalı otoparklar  için yaklaşık 60.000 m2 alan ayrılmıştır, bu sayede 2+1 ve 3+1 dairelere 2 araçlık kapalı otopark yeri tahsis edilecektir.

 

Halka açık bir İMKB şirketi olan Özderici Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.‘nin hisse senetleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmekte olup, şirketin kayıtlı sermayesi 100 000 000 TL’dir

PROJENİN ÖZELLİKLERİ:

- Merkezi konum  (Sabiha Gökçen 10 dakika,  Carrefour Maltepe AVM 100 metre,   2011’de tamamlanacak Kartal/Kadıköy  metro istasyonuna yürüyüş mesafesinde)

- Blok girişleri, danışma ve lobiler

-  Biri 424 m2 , diğeri 232 m2  olmak üzere iki adet yüzme havuzu  ve bir adet çocuk yüzme havuzu

- Basketbol ve tenis sahaları

- Fitness center

- Çocuk kulübü

- Çocuk oyun alanları

- Blokların onbeşinci katında  Adalar ve deniz manzaralı seyir terasları ( 3 blokta toplam 600 m2)

- Peyzaj tasarımı ve suni gölet

- Vitamin Bar

- 24 saat güvenlik

- Daire içi yangın algılama dedektörü, daire içinden güvenlik merkezi ile sesli görüşme

-  Kapalı otopark, 1+1 daireler 1 araçlık : 2+1 ve 3+1 daireler 2 araçlık park yeri

- Açık oturma ve dinlenme alanları

- Tüm mutfaklarda bulaşık makinesi, fırın, ocak, aspiratör

- Merkezi ısıtma  ve  dairelerdeki  tüm ısıtma ve sıcak su kullanımı için payölçer

Triumph Sonbahar/ Kış 2010 Koleksiyonu İle Bastan Cıkarıcı Bir Gorunum

October 1st, 2010

 

Shape Sensation ile kadın kıvrımları yeniden hayat buluyor…

 

 

Dünya iç çamaşır devi Triumph 2010 Sonbahar Kış Koleksiyonu heyecan verici bir görünüm sunuyor. Kadınsı kıvrımlarını ortaya çıkaran ve  feminen bir görünüm sunan Triumph,  yumuşak kumaşlarla vücudu sararken, parlak renklerle kadının cazibesini ortaya koyuyor.

 

İlk kez sonbahar kış koleksiyonunda sunulan Shape Sensation serisi ile incecik bir bel, dümdüz bir karın ve büyüleyici kalçalar vaat ediyor . Yeni teknolojiyle üretilen tül ve dantel gibi incecik metaryeller hem vücudu şekle sokuyor hem de inanılmaz bir konfor sunuyor.

 

Esnek tülün, opak ve transparan kumaşlarla kombinlendiği  ürünler hem incelikleri hem de hatları ortaya çıkaran özel detayları ile baştan çıkarıcı. Zarif tasarımlar, kadının kendi stilini yaratmasına imkan sunarken, vücudunun bölümlerini daha güzel ve daha dikkat çekici kılıyor.

 

Farklı vücut şekillerine uyum sağlayabilen yumuşak ve zarif sütyen gögüs dekoltenizi en iyi şekilde ortaya çıkarırken aynı zamanda giysinin altında adeta görünmez hale geliyor. Yeni seri tasarımları ve çarpıcı renkleri ile size daha fazla alternatif sunuyor.

 

Bir kadının en iyi arkadaşının tshirt sütyeni olduğunu ve en mükemmelinin de         Magic Soft olduğunu söylemeye gerek yok. Bu özel sütyen yenilikçi kupları ile göğüsleri hafifletir ve destekler, mucizevi olarak onları şeklini alır ve müthiş bir konfor sağlar.

 

Triumph’ın noel için ürettiği özel Noel serisi ise hem yıla parıltılı ve güzel girmeye imkan sunuyor, hem de yılbaşı için güzel bir hediye alternatifi oluşturuyor.  Siyahın parladığı, kırmızın ışık saçtığı Noel serisi, transparan danteller, göz alıcı derin dekolteler, çeyrek kulplu sütyen ve korse gibi vucudu saran özel bir üst gibi çarpıcı parçalardan oluşuyor. 

 

Triumph’un sunduğu bu heyecan verici görünüşe elbette sofistike bir renk paleti layık.  Siyahın, kırmızının, beyazın ve vanilyanın yanı sıra dumanlı leylak rengi, çakıl grisine kadar uzanan mavi tonları, yumuşak çikolata renkleri ve gül kurusuna kadar pek çok çarpıcı renk kullanılıyor. 

 

Triumph Türkiye Satış Noktaları:

Triumph Capacity AVM

Triumph Forum Bayrampasa AVM

BOYNER  Istanbul Beylikduzu / Capitol AVM /Icerenkoy / Istinye Park AVM / Metrocity AVM / Nautilus AVM  / Suadiye /Ankara  Ankamall  AVM / Cepa AVM  /  Izmir Balcova / Cigli Kipa AVM / Bursa Korupark AVM / Antalya Merkez / Shemall AVM / Mersin

DEBENHAMS Istanbul Cevahir AVM

GIRLSTOP Istanbul Beylikduzu /Capitol AVM / Maltepe / Ankara Ankamall AVM / Kentpark AVM

YKM Istanbul  Cevahir AVM / Forum Istanbul AVM / Galleria AVM / Sisli / Umraniye Meydan AVM  / Ankara Kizilay / Izmir  EgeparkAVM / Antalya Alanya / Gaziantep Sankopark AVM  / Mersin Carsi

VASETA Istanbul Nisantasi Abdi Ipekci Caddesi / Guzelbahce Sokak

SUNSET Istanbul Kirac / Profilo AVM /Olivium AVM / Ankara Balgat/Antalya Havalimani /Manavgat /Migros AVM / Marmaris

MENDOS Istanbul Akmerkez AVM / Bagdat Caddesi / Carousel AVM  /City’s AVM / Mayadrom AVM  / Izmir  Agora / Alsancak

KATIA Istanbul Florya FlyInn AVM / Metrocity AVM / Olivium AVM  / Izmir Alsancak / Giresun G-city / Eskisehir Espark  / Tekirdag  Cerkezkoy  TILLO IC GIYIM Istanbul Bakirkoy Fisekhane Cad.

 

 

 

Triumph International Hakkında

Geleneği: Yenilikçilik

Triumph International’ın yolculuğu 1886 yılında 6 adet dikiş makinesiyle başladı. 1933’te ilk askısız korseyi üretti.  Aynı yıl ayarlanabilir sütyen askısı ve önden açılıp kapanan sütyen modelini satışa çıkardı. 1954’te ilk pamuklu streç askı yapıldı. 70’lerde Triumph International o güne kadar yapılmış en büyük iç çamaşırı moda şovunu yaptı. Triumph International, kadınların sporda kendini göstermesiyle birlikte ilk kadın sporcu iç çamaşırlarını satışa sundu.

Bundan yaklaşık 40 yıl önce kimyevi maddeleri üretimden çıkaran Triumph International, o zamandan beri iç çamaşırında organik pamuk kullanıyor, bütün atıkları geri dönüşümden geçiriyor. Ünlü marka, yenilikçi vizyonuyla sadece 2007 yılında 13 patentli uygulamayı hayata geçirdi.

Triumph International’ın Triumph, Sloggi, HOM, Valisere markalarıyla 120 ülkede 43 bin çalışanı var. 

  

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Reyhan Özdemir

Communica İletişim

0212 280 59 10

0532 691 20 91

DARPHIN’DEN YAGLI CILTLERE ANTI-AGING MUJDESI…

September 10th, 2010

Darphin’in yeni ürünü Predermine Densifying Anti-Wrinkle Fluid karmadan yağlıya dönük ciltler için üretildi. Anti –aging ürünlerin yoğun yapısından dolayı yağlı ciltlerin yaşadığı zorlukları göz önünde bulundurarak geliştirilen yeni ultra hafif formül, ciltte yoğunluk, tıkanıklık veya yağlanma yaşatmadan cildin sıkılaşmasına, kırışıklıkların görünümünün hafiflemesine ve yumaşamasına yardımcı olur.

Darphin’in lüks PREDERMINE serisine eklenen yeni ürün, hafif fluid yapısı ile kırışıklık doldurma ve sıkılaştırma için özel olarak dizayn edilmiştir. Sıkılaştırıcı ve çizgi karşıtı formül; son teknoloji ve doğal içerikleri bir arada kullanmıştır.

Hiyalüronik asit ve peptit gibi yüksek teknolojiye sahip içerikler ile birleştirilmiştir. İris, Padina Soya proteini, At kuyruğu özü, Salatalık ve Ayçiçeği içerir.

Darphin’in yaşlanma karşıtı devrim yaratan araştırmalarından yararlanılan bu ürün;  Kırışıklıkların görünümünün iyileşmesi, cildin elastikiyetini geri kazanması, gelecekte oluşabilecek çizgilenmelere karşı cildin doğal direncinin güçlendirilmesi, çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak doldurulmasına, cildin sıkılaşmasına, cilt dokusunun iyileşmesine yardımcı olur. Cilt gün boyunca nemlenir. Doğal parlaklık ve ışıltısı yenilenir.

Predermine serisindeki diğer ürünlerinde olduğu gibi zarif, taze ve kadınsı  bir kokuya sahip olan Predermine Fluid anında cilde nüfuz eden ve emilen hafif yapısı ile  karmadan yağlıya dönük ciltler için daha hoş ve zevkli bir uygulama sunar.

Darphin güzellik uzmanları “Parmak uçlarınıza ufak bir miktar alın. Temiz cildinize dairesel masaj hareketleri ile uygulayın..” diye öneriyorlar.

Gözenek tıkanıklığına sebep olmaz. İçeriğinde silikon, paraben ve renklendirici bulunmaz. Fiyat : 263 TL

Darphin Türkiye: Nisan 2008 itibariyle Estée Lauder Companies Türkiye bünyesine katılmıştır. Bu yıl 52.yılını kutlayan marka, fiyatlarını Avrupa seviyesine çekmiştir. Darphin, bu yeni fiyat politikasıyla ürünlerini yaklaşık %35’e varan indirimlerle satarken, pazardaki ürün çeşitliliğini de arttırmıştır. Darphin ürünlerini yetkili eczanelerde ve seçkin SPA’larda bulabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: Füsun Mazlum / fusun@communica.com.tr / 05332768725

DARPHIN ve PHARMETIC GİRİŞİMCİ ECZACILAR DERNEĞİNDEN MEME KANSERİ BİLİNÇLENDİRME KAMPANYASINA DESTEK…

September 1st, 2010

Darphin’in Intral Soothing Cream’ini alanlar Meme Kanseri Bilinçlendirme kampanyasına destek oluyor…

Darphin son üç yıldır kadınları erken teşhis ve meme kanseri konusunda bilinçlendirme kampanyasına tüm dünyada destek veriyor.

Darphin, Türkiye’de de kadınların en önemli sağlık sorunlarından birisi olan meme sağlığı konusunda bilinçlendirme ve erken teşhis olanaklarının yaygınlaştırılması ile ilgili yoğun çalışmalar yapan Türkiye Meme Vakfı (MEVA) ile işbirliği yapıyor. Bu kapsamda Ekim ayı boyunca satılan her bir ürünün tüm karı doğrudan Türkiye Meme Vakfı’na bağışlanacak.

Darphin Intral Soothing Cream bu yıl kampanyayı destekleyen taşıyıcı ürün olarak belirlendi. Bu kampanya için özel olarak tasarlanan çarpıcı ve şık pembe paketi ile kampanyanın ana mesajlarını yansıtıyor.

Darphin ve 200’ü aşkın üyesi bulan Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği’nin birlikte yürüttüğü ortak bilinçlendirme projesinde, sağlık sektöründe belki de hasta ve yakınları ile en yakın teması kurabilen eczacılar projede fikir liderleri olarak yer alıyor. Ekim ayı boyunca ürünlerinin bulunduğu eczanelerde, göğüs kanseri konusunda bilinçlendirme çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Ekim ayı boyunca dernek üyesi pek çok eczanenin vitrininin Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası’na ayrıldığını görebilir, eczaneye girdiğinizde tüm çalışanların yakalarındaki pembe kurdeleyi fark edebilirsiniz. Dilerseniz eczane içerisinde dağıtılacak pembe kurdele ve hatırlatıcı kitap ayraçlarından ya da ayrıntılı bilgi almak için eczacınızdan Meme Kanseri ve Önlemleri ile ilgili hazırlanan detaylı dosyadan edinebilirsiniz. Kampanyanın bir parçası olmak için yapılabilecek en güzel şey ise; tüm karı maddi durumu olmayan kadınların mamografi çektirmeleri için Meva vakfına bağışlanacak olan Darphin Intral Soothing Cream’i satın almak ve içten dışa yansıyan güzelliğin ve sağlığın tadını çıkartmak. 

Darphin Intral Soothing Cream, içeriğindeki “Yatıştırıcı kompleks”, Bisabolol, Orkide özü ve E vitamini ile cildi nemlendirir, yatıştırır, cilde yumuşaklık ve rahatlık hissi verir. Ayrıca bu ürün, sentetik koruyucu, suni renk veya koku da içermez.

Darphin Güzellik uzmanları; hassas cilt tipleri için uygun olan bu ürünü ince bir tabaka halinde yüz, boyun ve dekolteye bölgenize aşağıdan yukarıya doğru hafif masaj hareketleri ile uygulayın, sabahları serum sonrasında, akşamları ise Aromatic Care sonrasında kullanmanızı öneriyor.

Fiyat :123 TL

 

Darphin Türkiye: Nisan 2008 itibariyle Estée Lauder Companies Türkiye bünyesine katılmıştır. Bu yıl 52.yılını kutlayan marka, fiyatlarını Avrupa seviyesine çekmiştir. Darphin, bu yeni fiyat politikasıyla ürünlerini yaklaşık %35’e varan indirimlerle satarken, pazardaki ürün çeşitliliğini de arttırmıştır. Darphin ürünlerini yetkili eczanelerde ve seçkin SPA’larda bulabilirsiniz.

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği: 200′ü aşkın eczacı tarafından sürdürülen; amacı Türkiye’de eczacılık davranış ve etiğinin anlaşılmasına, gelişimine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak olan genç bir oluşumdur. Üyeleri; eczacılar arasında mesleki anlamda birlik, dayanışma ve bilimsel işbirliği sağlamaya, ortak sosyal, kültürel ve mesleki faaliyetleri organize etmeye, sektör ile ilgili dernekler arası koordinasyonu sağlamaya, bu dalda eğitimi desteklemeye ve kamuoyu oluşturmaya çalışmaktadırlar.

Ayrıntılı bilgi için: Füsun Mazlum / fusun@communica.com.tr / 05332768725

Bread’s ile Heryerde Kahvaltı Keyfi….

August 1st, 2010

İster restoranda, ister evde, ister ofiste …

Yeni restoran zinciri Bread’s, günün en önemli öğünü kahvaltıyı adeta bir şölene dönüştürüyor. 

Günlük sıcacık ekmekler, kruvasanlar, simitler eşliğinde restoranlarda sunulan klasik kahvaltının yanı sıra vakti kısıtlı olanlara özel paket seçeneği  de sunuluyor.

Özellikle çalışanlar için düşünülmüş kahvaltı paketinde, peynir ve zeytin çeşitleri, domates, salatalık, ev yapımı reçeller, tereyağı ya da tercihe göre kaymak da yeralıyor.  Bread’s’in özel kutusunda sunulan kahvaltı paketi sadece 9.90 TL.’den satışa sunuluyor.  Dilerseniz günlük üretilen tahıllı ekmekler, patlıcanlı börek, kruvasan, simit ya da poğaçalar ile kahvaltınızı zenginleştirebilirsiniz.

Bread’s,  günün her saatine uygun ürün çeşitleriyle, Türk ve dünya mutfağından 70’den fazla lezzeti menüsünde biraraya getiriyor. Kendi üretimi tahıllı, panini ve ciabatta ekmeğinden hazırlanan soğuk ve sıcak sandviçlerden, damak zevkine göre şekillendirilebilen salatalara, özel soslarla lezzetlendirilen makarna çeşitlerinden,  pizza ve mantıya kadar pek çok tad, hızlı ve sağlıklı olarak müşteriye sunuluyor. Diyet yapanlar, vejetaryenler ve çocuklar için özel menü alternatiflerinin de bulunduğu Bread’s beslenme alışkanlıklarını değiştirmeye hazırlanıyor.

 

 

Istanbul Gourment Group (IGG) hakkında: IGG, gıda sektöründen faaliyet gösteren bir yiyecek içecek ve danışmanlık firmasıdır.  Uzman kadrosuyla kendi markalarının yanı sıra sektöre yeni giren ya da iş modelini değiştirmek isteyen firmalara restoran konsepti yaratılması,  mimari proje çizimi ve uygulaması, menü  planlaması gibi konularda danışmanlık hizmeti sunar.  Yüzde yüz bir Türk firması olan IGG, orta vadede dünya pazarına açılmayı hedeflemektedir.  Bread’s bir IGG markasıdır. 

                                       

 

BReAD’s’den Farklı ve Sağlıklı Lezzetler:

July 13th, 2010

Kepekli Pizza, Tahıllı Sandviçler,Kepekli Fusilli….

 

Yeni restoran zinciri Bread’s “sağlıklı ve kaliteli yemek pahalıdır” denklemini bozuyor ve kaliteli yemekleri uygun fiyatla müşterilerle buluşturuyor. 

 

Farklı  lezzetleriyle dikkat çeken Bread’s’de kepekli pizza, kepekli fusilli, tahıllı sandviçler gibi pek çok hafif ve sağlıklı alternatif bulunuyor. Örneğin kepekli ince hamurdan yapılan kepekli pizzanın üzerinde ızgara sebzeler, mozeralla peynir ve pesto sos yeralıyor. Ve sadece 9.90 TL’den satışa sunuluyor. Breads’te zeytinli sosla tadlandırılmış kepekli fusilli 7.90 TL’a, tahıllı ekmek alternatifinin bulunduğu sandviçler 3.90 TL’den başlayan fiyatlarla tüketiciyle buluşuyor.

 

Bread’s,  zengin menüsü, hızlı servisi ve uygun fiyatıyla sektöre yeni bir soluk getiriyor.  Günün her saatine uygun ürün çeşitleriyle, Türk ve dünya mutfağından 70’den fazla lezzeti menüsünde biraraya getiriyor. Kendi üretimi tahıllı, panini ve ciabatta ekmeğinden hazırlanan soğuk ve sıcak sandviçlerden, damak zevkine göre şekillendirilebilen salatalara, özel soslarla lezzetlendirilen makarna çeşitlerinden,  pizza ve mantıya kadar pek çok tad, hızlı ve sağlıklı olarak müşteriye sunuluyor.  

 

Bread’s, sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı ürünleriyle “fast casual dining”  konseptinin Türkiye’deki öncülüğünü üstleniyor. Müşteriler bu konsepte fast food restoranlardan daha kaliteli yemek ve servis hizmeti alırken, iyi restoranlarda ödeyeceklerinin çok altında rakamlar ödüyorlar.

 

Bread’s’in Arnavutköy, Ataköy, , Avcılar, Bahçelievler, Balmumcu, Beylikdüzü,  Caddebostan, Çekmeköy, Cihangir, Eminönü, Eltes Gold Dudullu, Etiler, Florya, Göktürk, Göztepe, Karaköy, Kızıltoprak, Kadıköy, Kartal, Kavacık, Levent, Maltepe, Mecidiyeköy, Nişantaşı, Pendik, Sahrayı-cedid, Suadiye, Şişli, Tarabya, Ümraniye ve Zeytinburnu Bread’sler’in tamamı yaz sonunda hizmete girmiş olacak.

 

Restoranların yanı sıra www.breads.com.tr veya 444 81 82’den sipariş verilebiliyor.

 

Istanbul Gourment Group (IGG) hakkında: IGG, gıda sektöründen faaliyet gösteren bir yiyecek içecek ve danışmanlık firmasıdır.  Uzman kadrosuyla kendi markalarının yanı sıra sektöre yeni giren ya da iş modelini değiştirmek isteyen firmalara restoran konsepti yaratılması,  mimari proje çizimi ve uygulaması, menü  planlaması gibi konularda danışmanlık hizmeti sunar.  Yüzde yüz bir Türk firması olan IGG, orta vadede dünya pazarına açılmayı hedeflemektedir.  Bread’s bir IGG markasıdır. 

 

 

Bilgi için;

Reyhan Özdemir / Communica İletişim

reyhan@communica.com.tr 0212 280 59 10 – 0532 691 20 91

VIE MÜCEVHER’DEN “VIE ART LINE BİKİNİ KOLEKSİYONU”

July 8th, 2010

VIE BİKİNİ VE MAYO MÜCEVHERLERİ YAZA DAMGASINI VURACAK….

1927 yılından bu yana mücevher sektöründe yer alan Vie Mücevher, “bikini koleksiyonu” ile bir ilke imza atıyor. Bikini ve mayolarla birlikte kullanılmak üzere tasarlanan “Vie Art Line Bikini Koleksiyonu”, rengarenk ve modern çizgileriyle yazın coşkusu ve dinamizmini yansıtıyor. 

Vie Mücevher gündüz ve gece kullanımı için takılar üretiyor, markanın gündüz takıları koleksiyonu “Vie Art Line” adı altında yer alıyor. Bu yıl bir ilke imza atıp kendi çizgileri dışında bir koleksiyon yaratan Vie Mücevher, yüzük ve bileziklerden oluşan “Bikini Koleksiyonu”nu sundu. Her parçadan sadece birer adet üretilen “Vie Art Line Bikini Koleksiyonu”, renkli pleksiler üzerine altın ve gümüş detaylarla Vie Mücevher’in kendine özgü teknikleriyle, tamamen el yapımı olarak üretildi.
Sınırlı sayıda tasarlanan ve Vie Mücevher’in Teşvikiye’de yer alan butik mağazasında satışa sunulan ürünlerin fiyatları 250- 350 TL arasında değişiyor.     

Daha önceden “Mücevher” markası ile tanıdığımız ve bu yıl yaptığı isim değişikliği ile Vie Mücevher adını alan şirketin temelleri 1927 yılına dayanıyor. Markanın hikayesi Cumhuriyet döneminin ilk kuyumcularından Haci Azmi Alacahanlı tarafından Malatya’da kurulan ve halen hizmet vermeye devam eden “Taş Mağaza”dan başlıyor. Taş Mağaza’da yıllarca babasıyla birlikte çalışan
Talat Alacahanlı İstanbul’a yerleşmesinin ardından baba mesleğini devam ettirerek 1983’de ilk mağazasını “Mücevher” adıyla Nişantaşı Rumeli Caddesi’nde açıyor. Şu an ailenin üçüncü kuşağının devam ettirdiği Vie Mücevher, özel koleksiyonu, kişiye özel tasarımı ve bünyesinde bulundurduğu gemolog ile mağazada laboratuar hizmeti de sunuyor.